National Katerdag (Ook Voor Kattinnen!)

02/06/2018 Katten

Op zondag 27 mei vond voor de eerste maal de Nationale Katerdag (Ook Voor Kattinnen!) plaats op het Emile Braunplein in Gent. Om het grote aantal katten die jaarlijks in de asielen terechtkomt in de kijker te zetten, verzamelde DreamCATchers cijfers van de Gentse asielen in 2017. Maar liefst 1873 katten kwamen in het Dierenasiel van Gent, De Poezenboot en Kat Zoekt Thuis terecht! Een ontnuchterend cijfer. 

IpekSipahi_17

Nationale Katerdag ging van start in de vroege ochtend. Om 7u 's ochtends verzamelde een groep vrijwilligers op het grasplein om er 1873 eetbakjes neer te plaatsen. Een heuse klus dat een duidelijk visueel beeld geeft van de situatie. 1873 eetbakjes voor elk mondje dat moet worden gevoed in de asielen. Na anderhalf uur stonden alle bakjes op zijn plaats en mocht het resultaat er wezen. Vanop de Belfort toren kon je mooi de verschillende kleuren zien.

Na dat zwoegen en zweten transformeerden onze vrijwilligers zich tot echte katten en trokken ze de straat op om voorbijgangers uit te leggen waar al die kleurrijke eetbakjes nu precies voor stonden. 

De middelste cirkel stond voor de slechts 15 van de 1873 katten die terug naar hun baasje konden. Die werden in onze cirkel gesymboliseerd door de witte huisjes of donuts. Dit toont aan hoe belangrijk het is om je kat te laten chippen. Op die manier kan men in het asiel direct zien dat het dier een eigenaar heeft. Een groot deel van de katten die binnen komen in het asiel zijn verloren gelopen en hebben al een thuis, alleen weten we niet waar die thuis is. Het zou dus al helpen moesten deze dieren onmiddellijk kunnen herenigd worden met hun baasje.


Om mensen te motiveren om hun kat te laten chippen, zorgde onze partner Wellopet voor een speciale actie. Ze organiseren chipdagen waarop je je kat kan laten chippen aan een goedkoper tarief. Alle info vind je hier

De 1873 eetbakjes werden gesponsord door Moderna Products. Een West-Vlaams bedrijf dat nog in België produceert. Alle eetbakjes worden uitgedeeld. Je kan nog steeds een eetbakje komen ophalen in onze shop, zolang de voorraad strekt. 


De hond in de foto hierboven was al even enthousiast als wij over de 1285 katten die vorig jaar geadopteerd werden! Een mooi resultaat, maar niet te onderschatten want dit wil ook zeggen dat er 1285 gezinnen moesten gevonden worden. Een gigantische taak die nog maar eens benadrukt hoe belangrijk het is om je kat te steriliseren en te castreren. Een groot deel van deze katten zijn namelijk kittens. Het is nog een lange weg vooraleer we de overpopulatie van katten onder controle krijgen, maar we hopen met initiatieven zoals deze zoveel mogelijk mensen bewust te maken van de noodzaak. 

Tijdens de sensibiliseringsactie hebben onze vrijwilligers ook de nadruk gelegd op het feit dat katten vaak ondervoed en ziek binnen komen in de asielen. Het is een mythe dat katten op straat kunnen overleven zonder hulp van mensen. Daarom is het ook belangrijk dat asielen hulp krijgen van vrijwilligers om deze dieren te verzorgen. Kan u niet zelf helpen, dan is elke financiële bijdrage meer dan welkom. Van de 1873 opgevangen dieren zijn er 459 katten gestorven.  

De fel gele eetbakjes staan voor de zo'n 120 katten die geduldig in het asiel liggen te wachten op hun nieuwe baasje. Wil je graag een kat adopteren neem dan zeker een kijkje op de websites van de Gentse asielen: Dierenasiel Gent, Kat Zoekt Thuis en De Poezenboot

Kattengedragstherapeut Joline van Chat-O-Gand was ook van de partij om baasjes bij te staan met tips en advies. Ze kreeg vragen over zindelijkheid, angst, niet willen spelen, krabben, staart jagen, kaalplukken en noem maar op. Onderwerpen genoeg waarmee Joline allemaal raad weet. 

Ook voor haar kattenhotel was veel interesse. Meer info kan je vinden op de website

En natuurlijk ook bekend volk! 

Schepen van dierenwelzijn Tine Heyse van Groen kwam onze actie ondersteunen.

Onze meter Eva Mouton kwam ons ook aanmoedigen. Ze maakte een uitgebreide story op Instagram zodat iedereen die er niet kon bij zijn, toch een beetje kon volgen. Kijk ook zeker eens op de #nationalekaterdag, waar je nog tal van leuke foto's kan zien.

De allerkleinsten konden zich ook laten omtoveren tot kat. Sommigen waren zelfs echte tijgers!

Onze jongste vrijwilliger Lewis was de grote ster van de dag. Hij liep rond met de donatiebus om centjes in te zamelen voor DreamCATchers. Wij zouden namelijk in de toekomst nog veel Nationale Katerdagen (Ook Voor Kattinnen!) willen organiseren, maar dit kan enkel door jullie blijvende steun. Dus doe een gift en help mee om de situatie in de asielen aan te pakken. 


Daarnaast is er ook grote nood aan vrijwilligers die thuis tijdelijk onderdak aan zieke katten bieden omdat persoonlijke bijstand hun levenskansen aanzienlijk vergroot. Bijkomend voordeel: de dieren worden zo gewend aan mensen en geraken makkelijker geadopteerd. Dus wil je het aantal katten in de asielen naar beneden brengen, dan kan je zelf opvanggezin worden. Ter plaatse in het asiel helpen kan natuurlijk ook.

Het was een geslaagde dag waarbij we ontzettend veel mensen hebben kunnen bereiken met een luid en duidelijke boodschap! Natuurlijk dankzij onze fantastische sponsors en partners, maar vooral dankzij een gemotiveerd en fenomenaal team van vrijwilligers!!

Speciale vermelding voor de fotografen van dienst: Ipek Sipahi, Leen Moreau en Joris Boone.

Documenten

Cookies

Natuurlijk krijgen de katten in het café af en toe cookies. Maar ook u krijgt van ons een cookie, weliswaar digitale cookies. Wij maken gebruik van deze cookies om het inloggen op onze website te vergemakkelijken en uw voorkeuren te onthouden. Meer info kan u vinden in onze algemene voorwaarden.